Часто стикаюся з тим, що люди не розуміють, у чому полягає робота сімейного психолога, і навіщо він потрібен. Давайте подивимося, що відбувається. Найчастіше люди, у яких у сім'ях з'являються проблеми міжособистісних стосунків у парах чи дитячо-батьківських відносинах, вважають, що проблема знаходиться саме в одному з членів сім'ї. У подружніх парах відбувається взаємне звинувачення одне одного, а дитячо-батьківських найчастіше виникає нерозуміння між батьками та дітьми, також засноване на звинувачення один одного. Це хибна думка, яка призводить ще до більшого нерозуміння спілкування і життя в сімейних відносинах. Зазвичай люди мало знають, що існує цикли розвитку сім'ї, кризи, психологічні ролі, різниця між зрілими та незрілими відносинами, і що всі проблеми та питання виникають саме через внутрішньосімейні взаємини. Так от, у роботу та завдання сімейного психолога входить діагностика відносин, звичних реакцій та звичного поведінки всіх членів сім'ї.
Паралельно з діагностикою ведеться інформативна робота, що підводить людину до розуміння всіх вищезгаданих процесів формування сім'ї та сімейних відносин. Після діагностики та інформування спеціаліст допомагає усвідомити поведінку, реакції, дії кожного учасника взаємин. Виробляються ці дії у вигляді особистих, і навіть спільних консультацій із психологом, психотерапевтом. У своїй практиці стикаюся з тим, що робота з усіма членами сім'ї приносить більше результату, ніж робота лише з одним із учасників сімейних взаємин, оскільки фахівець може звернути увагу кожного у сім'ї.
Реакції родичів та його дії можуть допомогти клієнту усвідомити і змінити своє внутрішнє ставлення до проблем або питань всередині сім'ї, змінити своє ставлення до близьких людей. Сімейний психолог це фахівець, який може допомогти впоратися з кризовими сімейними ситуаціями та дасть можливість кожному спробувати зрозуміти саме себе, і почати змінювати взаємини зі свого боку. Завжди треба починати із себе!