Багато хто, напевно, чув про необхідність відвідати психолога, або натикався на оголошення або телевізійні передачі, де згадувалися ці фахівці. Я, наприклад, завжди не розумів чи ображався, коли мені радили попрацювати із психологом. Для мене це означало, що в мені бачать якщо не психа, то не зовсім здорову і не адекватну людину. І з цієї причини я навіть не замислювався над тим, щоб дізнатися, хто ж такий цей фахівець психолог, а тим більше, ніж він займається, не кажучи вже про те, щоб піти на консультацію.
Давайте разом розберемося хто такий психолог, чим він займається і як відбуваються консультації, у цього фахівця. Багато хто дивиться американські фільми та серіали, у багатьох з них у головних чи другорядних героїв виникають внутрішні конфлікти чи сумніви у своїх діях, вони довго ходять і переживають із цього приводу, роблять купу помилок, у результаті відкриваються одному зі своїх мудрих друзів і в розмові з ним їм стають кращими. Загалом це дуже нагадує те, що відбувається при роботі з психологом.
Як це відбувається у мене. Я приходжу на консультацію з питанням або проблемою, що хвилює мене, з якою мені важко розібратися, як варіант я не впевнений у правильності своїх суджень. Психолог відповідає на всі мої питання можете подумати ви, ні, звичайно, Психолог всього лише ставить питання, які допомагають розібратися в собі, спрямовує та допомагає побачити себе та свою проблему з іншого боку, розібратися чого хочу саме я і навіщо мені це треба. Як збудувати свої особисті межі. Як правильно йти до своєї мети? Як реагувати на провокації оточуючих.
Перша зустріч із психологом переважно це знайомство. Промацування психологом вашої особистості, ваших механізмів захисту визначенням кордонів. Психолог відкривається Вам і запрошує Вас відкритися йому, розповісти про хвилюючу вас проблему, про те, що відбувається у вашому житті, про те, як у вас справи на роботі, в особистому житті. Не треба готуватись до консультації. Досвідчений фахівець сам направить вас і поставить потрібні питання для визначення напряму та методів роботи саме з вашою конкретною ситуацією та конкретною проблемою.
Дуже важливо підібрати фахівця, який підходитиме саме вам. При виборі треба враховувати як спрямованість психолога, і проблему з якою ви звертаєтеся, ознайомиться з переліком напрямів діяльності психологів:
Важливими є його особисті якості, тому що для продуктивної роботи необхідно довіряти своєму психологу. Саме своєму, чим довірчіші стосунки будуть побудовані з психологом, тим ефективніше проходитиме робота.
У процесі наступних зустрічей та побудови довірчих відносин, а також ваших відчуттів, вибудовується план роботи. Ви можете відчути полегшення як при першій зустрічі, так і після 5 або 6 зустрічей. Оскільки ефект роботи з психологами часто буває накопичувальним. Добре, якщо після роботи з психологом першу годину або кілька годин відбуваються сильні емоційні хвилювання, в більшості випадків це означає, що робота пройшла успішно. Якщо ж робота з психологом не приносить бажаного результату, необхідно підняти це питання і обговорити його з ним, у якого ви проходите лікування. Не варто боятися щодо реакції психолога можна визначити, як він ставитися до своєї роботи, і чи зацікавлений в результаті, а не збагачення за ваш рахунок. Швидше за все вам запропонують змінити методику, або порадять іншого фахівця.
В основному робота з психологом, це тривалий процес, але не варто впадати у відчай навіть одна консультація може надати вам величезний ресурс для роботи над собою і погляд на свої проблеми з іншої парадигми, що раніше не приходила вам в голову, дорожньої карти по якій Вам йти в житті.Приходьте на консультації. Записуйтесь.