Проблема алко- та наркозалежності, за рахунок своєї багатогранності, є однією з найскладніших проблем сучасної адиктології. І, звичайно, для її вирішення необхідно врахувати максимальну кількість факторів і причин, що формують залежність. Фахівці Центру «Матері проти наркотиків» обрали комплексний підхід щодо допомоги залежним людям. Це означає, що робота організована різних рівнях й у різних напрямах. Програма Центру – це результат тривалої та кропіткої роботи команди наших спеціалістів. Психологи провідних психотерапевтичних шкіл працювали разом для об'єднання найпрогресивніших ідей та найефективніших способів роботи. Високі відсотки з видужання, врятовані життя та відновлені сім'ї є найкращою нагородою за їхню працю.
Знайомлячись із роботою Центру, перш за все, слід звернути увагу на спеціальним чином організоване середовище проживання. Крім санаторно-курортних побутових умов, наголос на психологічний клімат проходження реабілітації. Резиденти потрапляють до мікросоціуму, де культивуються загальнолюдські моральні та духовні цінності, орієнтири на особистісний розвиток, самопізнання та присвоєння відповідальності за себе. Проживання організоване за розкладом, кожен день тижня його зміст різний, а список заходів складено так, щоб приділити час інтелектуальному, духовному, фізичному та психологічному розвитку. Залежні люди зазвичай діють імпульсивно, а навички планувати, розраховувати час, зіставляти своїми потребами з можливостями середовища, самоорганізація та відповідальне ставлення себе і оточуючим, зазвичай, або відсутні, або розвинені. Наявність самого розкладу вирішує низку цих допоміжних завдань під час прийняття тверезого життя, і навіть дозволяє прищепити навичка структурувати своє життя.
Велике значення надається змісту занять. Заняття проходять у формі лекцій, мотиваційних семінарів, тренінгів, групової та індивідуальної психотерапії. Використовується широкий спектр методів роботи та підходів, це і тілесно-орієнтовані, і арт-методи, трансактний аналіз, клієнтцентрований підхід, гештальт підхід, когнітивна психотерапія, нейро-лінгвістичне програмування тощо. Робота психологів спрямовано виявлення причин вживання, працювати з травматичним досвідом, пошук мотивації до тверезості, навчання ассертивному поведінці, в розвитку компетентності у міжособистісному спілкуванні, робота з самооцінкою. У програму включені всі найважливіші навички та вміння, що дозволяють людині не тільки зробити вибір на користь тверезого життя, а й успішно його реалізувати.
Ще одним напрямком є робота із сім'ями резидентів. Залежність не є проблемою однієї людини, що вживає, це проблема сім'ї. Щодо родичів в адиктології застосовується термін «співзалежні». Психотерапевтична група для співзалежних покликана допомогти родичам. Вони, як і кожна людина, яка потрапила у складні життєві обставини, потребують підтримки. Найчастіше співзалежні не знають, як правильно вибрати лінію поведінки із залежним, яку йому допомогу вони дійсно здатні надати у тверезості, і ще цілий ряд супутніх проблем і питань, які важко вирішити поодинці, постають перед оточенням залежного.